Günlük hayatın karmaşasından uzaklaşmanın, sakinleşmenin ve negatif duygulardan arınmanın en keyifli yollarından biri meditasyon yapmak. Her gün ister 5 dakika, ister 1 saat meditasyon yaparak zihninizi serbest bırakabilirsiniz. 21 Mayıs Dünya Meditasyon Günü yaklaşırken, sizlere meditasyon esnasında eşlik edecek ürünleri derledik. Konuyla ilgili tüm detaylar yazımızın devamında sizlerle.

Rahatlık İçin Spor Kıyafetler

Meditasyon türleri ne kadar çeşitli olursa olsun her zaman en önemli şeylerden biri rahat etmektir. Spor tişört, yumuşak yapısıyla konforlu hissetmenize yardımcı oluyor. Rahatsız edici yan dikişleri bulunmayan ürün, hareket özgürlüğünüzü de kısıtlamıyor ve her hareketinize ideal uyum sağlıyor.

Spor tişört

Aynı şekilde meditasyon ve yoga yaparken kullanabileceğiniz spor taytı da, rahatlığıyla konfor sağlıyor. İdeal hareket özgürlüğü sağlayan ürün, şık görüntüsüyle de dikkat çekiyor. Geri dönüştürülmüş ürünlerden tasarlanan tayt, bu yönüyle çevreye de katkı sağlıyor. İçten bağlamalı ipi, geniş ve elastik bel bandı ile konforu hissedebilirsiniz.

spor tayt

Yumuşak Bir Zemin İçin Yoga Matı

Meditasyon boyunca rahat bir zeminde olmanız size konfor sağlar. Yoga matı kullanarak kendinize uygun bir zemin edinebilirsiniz. Yüksek elastik malzemeden tasarlanan mat, ideal yumuşaklığı sağlar. Aynı zamanda kaydırmaz yüzeye sahip olması, meditasyon sırasında odağınızın bozulmasını engeller. Cırt cırtlı taşıma kemeri ile ürünü istediğiniz yere götürebilirsiniz.

Yoga matı

Esneme Hareketleri İçin Yoga Bloğu

Meditasyon öncesi esneme hareketleri yapmak rahatlamanın önemli adımlarından biridir. Bu nedenle yapacağınız egzersizlere eşlik edecek bir yoga bloğu kullanabilirsiniz. Son derece hafif ve konforlu bu sert bloğu dilerseniz meditasyon yastığı olarak da kullanabilirsiniz. 

yoga bloğuRahatlatıcı Ortam İçin Kokulu Mum

Meditasyon önerileri her zaman rahatlatıcı bir ortamdan yana. Bu nedenle meditasyon esnasında sizi rahatlatacak, mis gibi kokusuyla kokulu mum tercih edebilirsiniz. Afrika bitkilerinin baharatlı kokusuna sahip olan mum, sade ve rahatlatıcı bir ortam kokusu sağlıyor. Şık cam kap içerisinde yer alan mum bittiğinde, kabını dekorasyon ürünü olarak da kullanabilirsiniz. 

kokulu mum

Rahatlama ve Gevşeme İçin Masaj Matı

Özellikle stresli bir günün ardından, kasları gevşetmek için masaj matı kullanabilirsiniz. Meditasyon öncesinde, meditasyon esnasında ya da meditasyon sonrasında kullanabileceğiniz ürünün, iki taşıma halkası bulunuyor. Bu sayede istediğiniz zaman yanınızda matınızı taşıyabilirsiniz. Ciltteki birçok noktanın uyarılmasını sağlayan masaj matı, kan dolaşımını da düzenliyor.

masaj matı

Meditasyon yaparken size eşlik edecek ürünler ve daha fazlasını mağazalarımızda veya tchibo.com.tr adresinde bulabilirsiniz.