Muhteşem Yılbaşı Sofraları

Yılbaşına sayılı günler kaldı. Eğer bu seneki yılbaşını evinizde geçirmeye karar verdiyseniz, evinizi dekore etmek iyi bir seçenek olabilir. Yılbaşı sofrası da bu dekorasyonun bir parçası. Sofranız, ailenizle veya arkadaşlarınızla geçireceğiniz mutlu bir gecenin olmazsa olmazlarından biri. Titizlikle hazırladığınız bir sofra, gerçek ziyafetin yanına görsel bir ziyafet de katabilir.

Yemek masanızın dekorasyonuna sofra örtüsüyle başlayabilirsiniz. Sofranızın çoğunluğu, yılbaşının sembol rengi olan, kırmızı tonlarından oluşacağı için, kırmızıyla ahenk yaratan bir renk seçmek isteyebilirsiniz. Hem gereken harmoniyi sağlayacağı hem de sofraya canlılık katacağı için parlak altın rengi sofra örtüsü kullanmayı düşünebilirsiniz.

Örtüden sonra servis kısmına geçebiliriz. Altın renk sofra örtüsü üzerine, açık altın ve beyaz renklerinden oluşan bir servis takımı kullanarak şık bir görüntü yaratabilirsiniz.

“Yılbaşının rengi kırmızıdır” diyenlerdenseniz, kırmızı renkli servis seti, altın sarısı ve kırmızı uyumunu yakalamaya yardımcı olabilir.

Yılbaşı gibi özel bir gün için, ince çizgileri olan yeni bir çatal, kaşık, bıçak seti tercih edebilirsiniz.

Yılbaşı sofranızda, içlerinde içecek yokken bile şık görünen kadehlerin bulunmasını isteyebilirsiniz.

Yemek için temel gereklilikleriniz tamam. Şimdi, yılbaşı sofranızı keyifle süsleyebilirsiniz. Masanın ortasında birkaç kırmızı mumun olması, yılbaşı havasını kolayca sağlamanızı sağlayabilir. Yeni nesil LED mum bunun için pratik bir tercih. Elektrikle çalışan LED mumun yaydığı sıcak beyaz ışıklar ile güvenli ve hoş bir sofra ambiyansı yaratabilirsiniz.

Yılbaşı sofranıza kişisel bir dokunuş yapmak isterseniz yeni şeyler deneyebilirsiniz. Üzerine yazı yazabileceğiniz ve istediğiniz zaman silebileceğiniz, özel kumaştan yapılmış yazılabilir masa bandının yılbaşı sofranıza getirdiği yaratıcılıkla misafirlerinizi şaşırtabilirsiniz. Üzerine gecenin menüsünü ya da yeni yıldan beklentilerinizi yazabilirsiniz. Misafirlerinizi de yazmaları için teşvik edebilirsiniz. Böylelikle, mutlu bir yılbaşı gecesini ölümsüzleştirebilirsiniz.

Son olarak, sofranızın kenarlarına titreşen küçük mumlar yerleştirerek, sadece mumlarla aydınlanan, loş ışıklı samimi bir yılbaşı sofrası yaratabilirsiniz.

Tchibo ile mutlu seneler 🙂