Mutfak evin en lezzetli köşesidir. Bu kadar sık vakit geçirilen bir yerin dekorasyonunun güzel olması önemlidir. Temiz ve düzenli bir mutfağa sahip olsanız bile bir süre sonra yenilemek isteyebilirsiniz. Küçük dokunuşlarla yaşam alanlarınızı düzenleyebilir, pratik çözümlerle mutfağınızın eğlenceli ve yepyeni görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

Renklendirin
Mutfağınıza hareket katması açısından renkli vintage buzdolaplarını tercih edebilirsiniz. Bunun sizin için radikal bir değişim olduğunu düşünüyorsanız küçük bir kahve alanı yaratabilirsiniz. Alanınız müsaitse bir masa koyabilir, çevresindeki sandalyeleri de renkli tercih edebilirsiniz. Sade mutfağınızın ne kadar hareketlendiğine ve canlandığına inanamayacaksınız.

 

mutfak2

 

Pratik çözümlere başvurun 

  • Geri dönüşüme katkıda bulunmak için çöplerinizi ayırmaktan başlayabilirsiniz. Kağıtlar, teneke ve cam şişeleri ayrı bir çöpte biriktirerek çevreye katkıda bulunabilirsiniz.
  • Çekmecelerinizi düzenlemek mutfağınızı daha pratik ve kullanışlı hale getirecek. Ivır zıvırla doldurduğunuz çekmece alanlarında, kenara köşeye attığınız patates, soğan veya sarımsak gibi dışarıda durabilecek yiyecekleri saklayabilirsiniz.

 

İçinizdeki sanatçıyı çıkarın
Mutfak dolaplarınızın çok sade olduğunu düşünüyorsanız ya da onlardan sıkıldıysanız renklendirebilirsiniz. Bazı dolap çekmecelerini canlı renklere boyamak mutfağınızın ışıl ışıl parlamasını sağlayacak.


Raflar ekleyin

Duvarda çok yer kaplamayacak şekilde mutfağınıza uygun duvar rafları alabilir, bunları zikzak şeklinde monte edebilirsiniz. Siyah ve beyaz gibi zıt renkler tercih etmeniz mutfağınızın gözle görülür bir şekilde değişmesini sağlayacak.

 

Sıcak bir atmosfer yaratın
Mutfak trendlerinde en popüler olan eşyalardan biri ise; kara tahta. Eksiklerinizi kara tahtaya yazmak son derece sıcak bir atmosfere olanak sağlıyor. Hatta evin en çok kullanılan alanının mutfak olduğunu düşünürsek kara tahta sizin için bir çeşit haberleşme zemini yaratabilir.