Ofiste Filtre Kahve Nasıl Demlenir?

Kahve, uzun zamandır günlük hayatımızın bir parçası. Sabah uyanmak, gün içinde çalışırken motive olmak veya ofisteki arkadaşlarınızla işlerinize ara verdiğinizde keyfinize keyif katmak için bir leziz bir kahveye ne dersiniz? İş yerinizde pratik bir şekilde filtre kahve demlemek için bu tarif yardımcınız olabilir. Kendi damak zevkinize göre nasıl kahve hazırlayacağınızı merak ettiyseniz, yazımızın devamına göz atabilirsiniz. 🙂

Malzemeler

 

  • Bir kupa için 400 ml. Gold Selection Öğütülmüş Filtre Kahve
  • Bir kupa su
  • French press

 

Hazırlanışı

İlk olarak bir kupayı dolduracak kadar suyu kaynayıncaya kadar ısıtın. Su kaynamaya başladığında, bir kenara alın ve 45 saniye kadar dinlendirin. Diğer bir tarafta, french pressinize 2 tatlı kaşığı Gold Selection öğütülmüş filtre kahveyi ilave edin.

 

 

Beklettiğiniz suyu french pressinize dökün.

Tahta kaşık yardımıyla tabaka haline gelmiş kahveyi hafifçe karıştırın. 5 dakika kadar karıştırmaya devam edin ve kahvenin suyla iyice karışmasını bekleyin. Ardından french pressinizin başlığını yavaşça aşağı doğru itin ve yaklaşık 1,5 dakika boyunca dinlenmeye bırakın. Güzelce demlenmiş filtre kahvenizi içmeyi iş yoğunluğunuz sırasında unutma ihtimaline karşı, sıcaklığını koruması için termosa koymayı unutmayın. Hem de kolay bir şekilde kahvenizi dilediğiniz gibi taşıyın.

Afiyet olsun. 🙂