Bahar bütün neşesiyle ve ışıltısıyla sonunda geldi! Elbette bu enerjiyi oturma odalarımıza da taşımak gerekir. Bahar temizliğine başlarken oturma odanızın dekorasyonunu da yeniden gözden geçirmek istiyorsanız, yazımızın devamı ilginizi çekecektir.

 

Bahar ve yaz aylarında evinizi bunaltıcı olmaktan uzaklaştırmak için açık renkte, mümkünse beyaz mobilyalar tercih etmelisiniz. Sade ve açık renklerdeki mobilyalara minik dekoratif dokunuşlar yaparak oturma odanızı bahar esintisiyle doldurmak son derece kolay olacaktır.

 

Örneğin bahçe tarzı bir bankın yanına konumlandıracağınız bir bitki merdiveniyle baharın bahçenizdeki coşkusunu ve ferahlığını oturma odanıza da taşıyabilirsiniz.

 

Ya da açık renklerdeki şık bir TV ünitesi ile kombinleyeceğiniz  bir vitrinle birlikte, yerde bir hasır çiçek saksısı kullanarak minimallikten ödün vermeden odanızda gereken kontrastı da oluşturabilirsiniz. Duvarlarınızda veya vitrin üzerinde kullanabileceğiniz LED ışık zinciri ile de salonunuzu zarif ilkbahar renkleri ile aydınlatabilir ve ferahlatabilirsiniz.

 

Nasıl kullanmayı tercih ederseniz edin bahar ve yaz aylarında açık renklerdeki ve minimal tarzdaki mobilyaları tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Eğer tercih ettiğiniz mobilyalarda ahşap detayları da varsa odanıza bambaşka bir hava katacaktır! 🙂

 

Baharı oturma odanıza da taşıyın, ruhunuz da odanız da ferah olsun!