Ruhunuzu Dinlendirecek Yoga ve Meditasyon Uygulaması

Sonbahar, zihninizi ve bedeninizi dinlendirerek yenilenmek için en ideal zamandır. Yoga ve meditasyon uygulamalarını evinizin huzurlu ortamında denemek isterseniz yazımızın devamına göz atabilirsiniz. ?

Huzurlu bir ortam yaratın

İlk olarak kendinizi huzurlu ve güvende hissedebileceğiniz bir ev ortamı yaratarak başlayın. Bulunduğunuz alanı kişiselleştirerek kendinizi daha çok dinleyebilmenizi ve rahatlayabilmenizi sağlayacak koku lambası ile rahatlayın.

Yoga ve meditasyon yapacağınız alanda; ortamın ambiyansı ile uyumlu, dekoratif objelere yer vererek kişisel isteğinizi ve motivasyonunuzu arttırın. Yoga ve medistasyon yapacağınız alanda renk değiştiren LED lambaya yer vererek ortamın ambiyansını tamamlayabilirsiniz.

Yoga ve meditasyon kıyafetlerinizi giyin

Her gün düzenli olarak yapacağınız yoga ve meditasyon uygulamanız için, kendinizi rahat hisseceğiniz kıyafetler tercih edin. Kıyafetlerinizin yogaya uygun, esnek kumaştan kıyafetler olmasına dikkat edin. Hareketlerinizi engellemeyecek tasarımları ile düğümlü yoga tişörtü ve baskılı 7/8 taytı, yoga ve meditasyon uygulamalarınızda tercih edebilirsiniz.

Ekipmanlarınızı hazırlayın

Yoga ve meditasyon yaparken; yarattığınız kişisel alanınızda, yoga için özel tasarlanan ekipmanlar kullanmaya özen gösterin. Yumuşak yoga matı, evinizde yoga ve meditasyon yaparken rahatlık sağlamasının yanında açık alanda yoga yapmak istediğiniz zamanlarda da omuz kemerli taşıma torbası ile birlikte kolayca taşıyabileceğiniz bir ekipman olacaktır. ?

Ruhunuzu dinlendirecek, pozitif düşüncelerle kendinizi iyi hissedeceğiniz dakikalar, sizin için en değerli anlar olacaktır. Huzura doyacağınız dakikalarda, negatif hislerden uzaklaşmak her zaman mutlu ve huzurlu kalmanıza yardımcı olur. Yoga ve meditasyon esnasında meditasyon yastığı ile kendinizi güvende ve huzurlu hissedebilirsiniz. ?

Rahatlayın

Tek taraflı yoga çalışmalarında kaslarınızı gevşetebilmeniz ve kan dolaşımınızı dengelemeniz önemlidir. Mini bağ doku rolusu ile ağrılarınızı ve gerginliğinizi geride bırakarak rahatlayabilirsiniz.

Huzurlu günler! ?