Sabah uyanır uyanmaz kahve içenler burada mı? Size kahvenin doğru zaman ve doğru miktarda tüketildiğinde ne kadar faydalı olabileceğini anlatmaya geldik!
 

Uyanma ve Dinç Hissetme

 

Kahve doğru dozda tüketildiği zaman size dinçlik verir, kendinize gelmenizi sağlar. Sabahları içtiğiniz kahvenin uyanmanıza yardımcı olduğu gerçeğini de unutmamak lazım fakat atlanmaması gereken kısım kahveyi aç karnına değil, kahvaltı ile beraber tüketmektir. Aksi takdirde bu sağlığınızı kötü etkileyecektir. Kahvaltınıza eşlik edecek kahve seçimini ise yumuşak içimli ve yoğunluğu az olan filtre kahveden yana kullanabilirsiniz.
 

Sindirime Yardım

 
Kahve, yediklerinizin sindirilmesini sağlar ve emilimini hızlandırır. Bu yüzden de uzmanlar günde 2 bardak kahvenin mideniz için iyi olacağını söylüyor. Ayrıca dilerseniz kahvaltı veya yemek sonrası tüketeceğiniz bir türk kahvesi ile keyfinize keyif katarken bir yandan da sindiriminizi rahatlatabilirsiniz.
 

Karaciğer Kanser Riski

 
Yine yapılan bir araştırmaya göre uzmanlar günde 2-3 bardak kahvenin karaciğer kanser riskini en aza indirdiğini söylüyor.
 

Diyabet Riski

 
Yapılan bir araştırma ise günlük kahve tüketiminin sizi tip 2 diyabet riskinden yüzde 11 oranında koruduğunu söylüyor. Bunun, kahvenin içinde bulunan ve kan şekerinin yoğunluğunu düşüren polifenollerle ilgili olduğu biliniyor.