3. yy’da yaşamış olan İtalyan piskopos Valentin Terni’den başlayıp günümüze kadar uzanan bir gelenek 14 Şubat Sevgililer Günü. Bu gün, sevgilinize olan aşkınızı tekrar hatırlatmak, yüzüne küçük bir gülümseme kondurabilmek için bir fırsattır. Bugünü bir hediyeyle süslemek de uzun yıllardır devam eden bir gelenek. Danimarkalılar Sevgililer Günü’nde sevdiklerine kardelen çiçeği hediye ederken, Güney Kore’de Sevgililer Günü tüm şubat ayı boyunca kutlanıyor. Filipinler’de ise 14 Şubat günü, toplu düğünlerin en yoğun olduğu gün olarak kayda geçiyor. İtalyanlar ise sevgililerine şiir okuyor, içinde aşk notu bulunan çikolatalar hediye ediyor.
 

Siz de bu yıl sevgilinize üzerinde emek harcadığınız, el yapımı bir hediye verebilirsiniz. El yapımı hediyeler her zaman özeldir, unutulmazdır. Bir origami kağıdı ile sevginizi gösterebilir, ya da kendi tasarladığınız bir takıyı onun boynuna takabilirsiniz. Eğer resme biraz yeteneğiniz varsa sevgilinizin kara kalem portresini de kendi ellerinizle çizebilirsiniz.
 

Bir sonraki tatiliniz için uçak biletlerinizi şimdiden almak da çok keyifli bir fikir olacaktır. Yıllardır hayalini kurduğunuz yurt dışı seyahatinizi şimdiden planlayın, uçak biletlerinizi alın ve 14 Şubat’ta sevgilinize hediye edin. O gün gelene dek heyecanınız artacak, hayalini kurduğunuz tatiliniz mükemmel geçecek ve ilişkiniz unutulmaz bir anı olarak kalacaktır.
 

Ömür boyu saklanacak ve hatıra olacak bir hediye düşünüyorsanız bugüne birlikte çektirdiğiniz tüm fotoğraflarınızı küçük kartlara bastırın ve her bir kartın arkasına romantik notlar yazın. Sevgiliniz bu notları okurken yüzündeki ifadeye iyi bakın, mutluluğu göreceksiniz.
 

Kahve seven bir sevgiliniz varsa ve klişe hediyelerden hoşlanmıyorsa ona bir kahve seti hediye ederek bu özel günü lezzetle birleştirebilirsiniz. Siyah mug, french press ve Guatemala kahvesinden oluşan bir set eminiz ki sevgilinizi çok mutlu edecek.
 

Eğer sevgiliniz kahve sevgisini bir tutku haline getirmişse, alınabilecek en iyi hediye elbette bir kahve makinesi olacaktır.
 

Tüm bunların yanında, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde onu ne kadar çok sevdiğinizi uzun uzun anlatmak sevgilinize verebileceğiniz en güzel hediye olacaktır. Bu özel gününüzü şimdiden kutlarız.