Yaz aylarında kapalı spor salonlarına tıkılıp kalmamanız, güneşin ve doğanın tadını çıkararak sağlıklı bir hayat sürebilmeniz için size yaz aylarında yapabileceğiniz spor önerileri bulunan bir liste hazırladık. 🙂

Kano

 

Sakin sularda kürek çekmek, hem yazın sıcağından kurtulmanızı sağlayacak hem de kol ve sırt kaslarınızı geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Yürüyüş

 

İster sahilde, ister parklarda temiz havanın tadını çıkararak yürüyüş yapabilirsiniz. Sabah yürüyüşü yapmak vücudunuzu güne hazırlayacaktır. Yürüyüş yaparken giysilerinizin yürüyüşe uygun olmasına özen göstermelisiniz. Ayağınızı sıkmayan, sert yapıda olmayan ayakkabılar tercih etmeli, spor için özel tasarlanan giysileri kullanmalısınız. Bu sayede yaptığınız yürüyüşler daha keyifli olacaktır.

Yoga

 

Yoga, ruhunuzu ve bedeninizi negatif enerjiden ayırmanın en kolay yollarından biri. Yoga, doğayla iç içe yapıldığında size fiziksel ve mental olarak daha fazla yararlı olacaktır. Bu hafta sonu yoga matınızı alıp sahilde yoga yapmaya ne dersiniz? Yeni bir haftaya yenilenmiş olarak başlayacağınızın garantisini verebiliriz.

Yamaç Paraşütü

 

Macera ve adrenalin seviyorsanız yamaç paraşütü tam size göre! Kendinizi onlarca metre yüksekten gökyüzüne bırakmak ve sonrasında serin sulara iniş yapmak, hayatınızda bir kere de olsa deneyimlemeniz gereken şeylerden biri.

Tüplü Dalış

 

Sualtı Dünyası’nın büyüleyici dünyasına kulaç atmaya ne dersiniz? Birbirinden farklı balık ve bitkileri görebileceğiniz, onlarla beraber yüzebileceğiniz bir deneyim yaşamak unutulmaz anlarınız arasında yer alacak.
Sporla kaldığınız bir yaz dönemi dilerken, Tchibo’nun yaz sporları koleksiyonuna bakmadan geçmemenizi de tavsiye ederiz! 🙂