Sıcak yaz aylarında en büyük sorunlarımızdan biri rahat uyku. Sıcaktan ve nemden uyuyamamak günü yorgun, stresli ve gergin geçirmenize sebep olabilir.
 

Bu güzel mevsimin tadını çıkarmak varken, olumsuz bir ruh hali ile güne başlamayı elbette kimse istemez. Bu sebeple sizlere yaz gecelerinde rahat ve huzurlu uyku için birkaç ipucu vereceğiz.
 

Ortamın Sıcaklığını Dengeleyin

 

Yatak odanızın ısısını standart oda sıcaklığına düşürmeniz rahat uyku uyuyabilmenize yardımcı olacaktır. Açık pencere bırakabilir, odanıza klima veya vantilatör yerleştirebilirsiniz.
 

Pamuklu Nevresimler Tercih Edin

 

Sadece yaz aylarında değil her mevsimde tercih edilmelidir. Hava akışına izin veren, terletmeyen, doğal olan nevresimleri tercih etmelisiniz.
 

Yediklerinize Dikkat Edin

 

Yağlı yiyecekler özellikle yaz aylarında daha tehlikelidir. Yağlı, kızartma türü yemekleri mümkün oldukça akşam yemeğinde tüketmemeye dikkat edin. Gece geç saatlerde yemek yiyip uyumayın. Eğer yatmadan en son 3 saat önce bir şeyler yerseniz mide kendini boşaltır, kan basıncını dengeler ve solunumu rahatlatır. Böylece rahat ve huzurlu uyku uyuyabilirsiniz.
 

Rahat bir uyku için ihtiyacınız olan organik pamuklu nevresim takımları için Tchibo.com.tr’ye göz atmayı unutmayın.

 

Tatlı rüyalar! 🙂