Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte soğuk ve buzlu içecekler sıcak havaların gözdesi haline geldi. Bu mevsimde sizi serinletecek buzlu filtre kahve tarifini deneyerek, kışın içinizi ısıtan filtre kahveyi yaza özel soğuk bir şekilde içmeye devam edebilirsiniz. Evde kolaylıkla yapabilmeniz için buzlu filtre kahve yapımı yazımınız geri kalanında sizinle. Keyifli okumalar!

Buzlu Filtre Kahve Tarifi İçin Gerekli Malzemeler

  • 7 gram Privat Kaffee
  • 1 kupa su
  • 11 adet buz
  • Süt (isteğe bağlı)

Öncelikle buz küplerini donması için buzluğa yerleştirin. Bir kupa bardağı suyu elektrikli su ısıtıcısına aktarıp, suyu kaynatın.

Kaynattığınız suyu 45 saniye boyunca dinlendirin. Bu sırada kahve kaşığı yardımı ile bir kaşık kahveyi french press içerisine koyun.

Bekletip dinlendirdiğiniz suyu, french pressdeki kahvenizin üzerine dökün. 5 dakika boyunca kahvenin demlenmesini bekleyin. Bunun ardından french pressin mekanizmasını yavaşça aşağıya doğru ittirip, ortada bırakın. Ortada bıraktığınız mekanizmayı minimum 1, maksimum 2 dakika boyunca orada bırakın. Sürenin ardından bu sefer pressi tamamen aşağıya getirin. Kahveniz demlenirken pressini yukarıya çekip, buzdolabında 10 dakika bekletin.

Kahvenizi demlendikten sonra shaker içerisine dökebilirsiniz. Önce buzluktaki buz küplerinden 2 adeti kahvenize ekleyerek karıştırın. Ardından 5 adet buz daha ekleyerek karıştırma işlemine devam edin.

Geriye kalan buzlarınızı kahve bardağı içerisine koyun ve kahvenizi yavaşça bardağa dökün. Bu aşamada damak zevkinize bağlı olarak süt ekleyebilirsiniz. Buzlu filtre kahveniz hazır. Afiyet olsun!

Serinletici buzlu filtre kahve tarifi yapımında ihtiyacınız olan malzemeler ve daha fazlası için mağazalarımızı veya tchibo.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.