Yaz sıcaklarıyla beraber sofralarımızı balkonlara, hatta bahçelere taşımaya başladık. Mevsimin bolluk ve bereketi sofralaramıza da yansıdı. Biz de ufak dokunuşlarla nasıl daha güzel sofralar hazırlayabiliriz diye düşündük ve şık sunumların detaylarına bir göz attık ve birbirinden güzel ürünleri sizin için derledik.

 

İçiniz de Sofranız da Çiçek Açsın

 
Özellikle canlı çiçeklerin güzelleştiremediği bir yer yok gibi. Çiçeklerin bu sihirli dokunuşunu sofralarınızda hissetmek için masanıza küçük de olsa bir çiçek arajmanı eklemenizi öneriyoruz. Kalabalık bir misafir grubunu ağırlayacaksanız, daha uzun olacağını tahmin ettiğimiz masanıza birden çok aranjman koyabilirsiniz.
 

Masa Örtüsü Yerine Runner’lar

 
Rengarenk masa örtülerinin yerini hiçbir şey tutamaz. Ancak özellikle yaz aylarında runner’ların da hem şık hem de pratik bir alternatif olacağını söylemiş olalım. 🙂 Bir de küçük ipucumuz var; yemek takımınız desenli ise daha düz renklerde bir runner tercih ederek, sofranızda dengeli bir görünüm elde edebilirsiniz.
 

 

Aksesuarları Unutmayın

 
Sofranızla uyumlu şık bir runner, taptaze çiçekler ve özenle hazırladığınız çeşitli lezzetler. Harika bir sofra için sadece son bir dokunuş kaldı; aksesuarlar. Çiçeklerinizin yanına küçük mumlar ekleyerek sofranızı zenginleştirebilirsiniz. Mumları sofranıza eklemeniz için de harika bir ürün önerimiz var; seramik mumluk. Bu tatlı mı tatlı mumluğa bayılacaksınız. 🙂
 

 
Aslında sofralar bahane, sevdiklerimizle aynı masada buluşmak şahane diyor, hepinize bol sohbetli sofralar diliyoruz. 🙂