Soğuk Havalarda Pratik Isınma Yöntemleri

Kış soğuklarının etkisini hissettirdiği bir dönemdeyiz. Böyle durumlarda evlerimiz yeterince sıcak olsa bile anlık ısınmaya ihtiyaç duyabiliyoruz. Aynı şekilde hasta olduğumuzda da bölgesel ısıtma yöntemlerine başvurmak zorunda kalabiliyoruz. Soğuğu yenmenize yardımcı olabilmek için soğuk havalarda hızlı ve pratik ısınma yöntemlerini sizinle paylaşıyoruz.

Öncelikle, sabahları uyandıktan sonra kısa bir egzersiz rutiniyle vücut ısınızı dengeleyebilirsiniz. Dışarı çıkmadan önce de termal içlik ile sıcak bir günü garanti altına alabilirsiniz.

Dışarıda soğuğa maruz kalıp eve döndüyseniz, önce ayağınızı ısıtmak isteyebilirsiniz. Isıtıcı pedli çorap kullanarak birkaç saniye içinde ayaklarınızı ısıtabilirsiniz.

Eviniz yerden ısıtmalı değilse, evin içinde terliğe rahat bir alternatif olan ev çorabıyla gezmek de iyi bir seçenek olabilir.

Bazı bölgeler soğuğa karşı diğerlerinden daha hassas olabiliyor. Bel ısıtıcı kullanarak soğuğa hassas bölgelerden biri olan belinizi sıcak tutmak isteyebilirsiniz.

Elleriniz vücudunuzun kalanına göre daha çok üşüyor olabilir. Bu durumda, bazen koltukta yatarken, bazen de montunuzun cebine koyarak dışarıda faydalanabileceğiniz mini sıcak su torbalarını tercih edebilirsiniz.

Mini su torbasının montunuzun cebine büyük geleceğini düşünüyorsanız, mini cep ısıtıcı size daha uygun olabilir.

Bazen büyük ve etkili ısıtıcılara ihtiyacımız olabiliyor. Bu durumda, sıcaklığı istediğiniz gibi ayarlayabildiğiniz büyük bir ısı yastığı tercih etmek isteyebilirsiniz.

Kanepenizde uzanıp dinlenirken kanepe ısı yastığı kullanarak rahatlıkla ısınmayı birleştirmek isteyebilirsiniz.

Rahatlamak demişken masajı da es geçmeyelim. Kaslarınızı ısıtarak masajı kolaylaştıran boyun masaj aleti, uzun bir günün ardından iyi gelebilir.

Masaj dendiğinde ilk akla gelen seçenek olmasa da ayak masajı da yorucu bir günün ardından rahatlamanın iyi bir yolu olabilir. Masajlı ayak ısıtıcısı, ayaklarınızı ısıtırken rahatlatmanın pratik yollarından biri.

Önerilerimiz şimdilik bu kadar. Kendinizi ve sevdiklerinizi sıcak tutmanız dileğiyle.

Tchibo ile sıcacık evler. ?