Sonbahar Mevsimine Yakışır Kahvaltı Sofraları

Hafta içinde bir yerlere yetişme telaşı ile yaşadığınız yoğunluğu ve stresi, keyifli bir hafta sonu kahvaltısıyla üzerinizden atarak hafta sonunun keyfini çıkarabilirsiniz. Sevdiklerinizle birlikte enerjinizi yenileyecek bu güzel kahvaltı için sofranıza ekleyebileceğiniz yenilikleri merak ediyorsanız, yazımızın devamına göz atabilirsiniz. 🙂

 

Sofranızı Renklendirin

 

Öncelikle kahvaltınızı yaparken size huzur verecek bir renkte masa örtüsü tercih edin. Pastel tonlarda bir masa örtüsü, sakinleştirici etkisi ile rahatlatıcı ve huzurlu bir ambiyans yaratacaktır.

 

Pratik Yardımcılar Edinin

 

Kahvaltınızı zenginleştirecek taze meyveleri en etkili yıkama yöntemi, suyun altına tutarak yıkamaktır. Süzgeçli kasede iyice yıkadığınız meyveleri, dilimleyerek servis edebilirsiniz.

 

Salatalık ve domateslerinizi farklı tabaklarda yan yana dizmek yerine bir arada servis edebileceğiniz ve rahatça alabileceğiniz genişlikte bir servis tabağı tercih edin. Ve servis tabağınızı, masanızın ortasına konumlandırın. Bu şekilde sıkışıklık hissini ortadan kaldırın.

Dilimlediğiniz peynirleri, zeytinlerinizle birlikte servis kabınızın ayrı bölümlerine yerleştirin ve tatlarının birbirine karışmasını önlemiş olun.

Yumurta tercihiniz omletten yanaysa, yeni bir tat eklemek için parmesan peyniri rendeleyin.

Sofranıza Keyif Katın

Kahvaltıların vazgeçilmez bir parçası da çaydır. Çayınız demlendiğinde, ince belli çay bardaklarınız için yer açın ve hazırlıkları tamamlayın.

Eğer kahvaltıda çay yerine filtre kahve tercih ediyorsanız, kahvaltı hazırlıkları başlamadan french pressinizde kahve demlemeyi unutmayın. 🙂

 

İçecek çeşitlerinize hem sağlıklı hem de keyifli bir renk eklemek için taze sıkılmış portakal suyunu tercih edebilirsiniz. İçinizi ferahlatacak portakal suyunuzu,  bardaklarınıza servis edin ve keyifle yudumlayın. 🙂

Kahvaltınızı yaptıktan sonra, kalan yiyecekleri az yer kaplayacak bir saklama kabı ile dolabınızda muhafaza edebilirsiniz.

Afiyet olsun!