Sonbaharın Renklerine Doyacağınız 4 Doğa Harikası Rota

Yaz yorgunluğunuzu, şehir kalabalığını bir kenara bırakıp, sonbaharın renklerine ve doğanın harikalarına doyacağınız 4 rotayı sizin için seçtik. Sonbaharda tercih etmek isteyeceğiniz dinlendirici ve keyifli bir tatil rotası için, yazımızın devamına göz atabilirsiniz. ?

Ağva

Bir yanında Yeşilçay, diğer yanında Göksu dereleri ile yeşilin birçok tonunu içinde barındıran Ağva, her ne kadar İstanbul’la iç içe olsa da doğallığından bir şey kaybetmediği için sonbaharda tercih edebileceğiniz rotalar listenizde mutlaka yer alacaktır. Şehir dışından gelenlerin konaklayabileceği tesislerin de mevcut olduğu bölgede, bisiklet kiralayarak tatilinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz. Veya akşamüstü gün batımında sonbahar renklerine doyacağınız trekking etkinliği için Ağva’daki yürüyüş parkurlarını tercih edebilirsiniz. Trekking sırasında dış etmenlerden etkilenmemek için trekkinge uygun kıyafetler tercih edilmelidir. Gri kırçıllı mavi Dryactive Plus fonksiyonel trekking pantolonunun sizi çalı ve dikenlerden, çantalı trekking şapkasının ise rüzgardan ve güneşin zararlı etkilerinden koruyarak doğada olmanın keyfini çıkarmanızı sağlayacağını düşünüyoruz.

Abant

Doğanın bütün güzelliklerini içerisinde bulunduran Abant hem ruhunuzu dinlendirecek hem de şehir yoğunluğunuzu atmanızı sağlayacak bir rota olacaktır. Abant’da yürüyüş yaparken outdoor sırt çantasına dilediğiniz eşyaları koyabilir, göl kenarına geldiğinizde çantanızdan çıkardığınız Contigo termal mug ile kahvenizi yudumlayarak doğanın sessizliğinde kitabınızı okuyabilirsiniz. Günün devamında gün batımını göl kenarında geçirerek kendinizle baş başa kalabilirsiniz. ?

Alaçatı

Yaz aylarının gözde rotası olan Alaçatı’yı bir de sonbaharda görmeye ne dersiniz? Sonbaharda sakin bir beldeye dönüşen Alaçatı’da; Arnavut kaldırımlı sokaklar, cumbalı taş binalar, yel değirmenleri ve rüzgar güllerinin tadını çıkarmak için sonbahar aylarını tercih ederek huzurlu ve sakin bir tatil geçirebilirsiniz. Sonbahar renklerine Ege’de doyarken, tatil anılarınıza yeni fotoğraflar eklemeyi, anılarınızı ölümsüzleştirmeyi unutmayın. Günün erken saatlerinde yürüyüş yapmayı tercih ederseniz, yürüyüşünüz sonrası mini espresso makinesi Cafissimo POCKET ile kahve keyfinizi her yerde yaşayabilirsiniz.?

Bozcaada

Huzurlu olduğu kadar eğlenceli geçmesini de istediğiniz bir tatil arayanlardansanız Bozcaada aradığınız rota olabilir. Bozcaada’ya eylül ayında düzenlenen bağ bozumu zamanı giderek bağlarda üzüm toplamanın inceliklerini öğrenebilir, dingin denizinde yenilenebilir ve sonrasında Yel Değirmenleri’nden eşsiz gün batımını izleyebilirsiniz. Akşamları restoranlarında leziz mezelerden tadarak, keyifli sokaklarında yapacağınız bir yürüyüşle gününüzü sonlandırabilirsiniz. Sonbahar rotanızda yeni deneyimler için, Bozcaada ideal bir rota olacaktır.

Keyifli bir sonbahar dileriz. ?