Düzenli koşu yapanlar rahat kıyafetin ve iyi bir vücut ısısının başarılı bir koşu için önemini bilir. İyi kıyafet kaliteli, nefes alan fonksiyonelli dış giyimlerdir. Uzun antrenman seanslarından sonra da hâlâ rahat oturur ve sürtme yapmaz. Peki, bu fonksiyonel kıyafetler nasıl çalışır?

 

Optimum Vücut Isısı

Kaliteli spor kıyafetleri vücudu antrenman esnasında ne çok üşütmeli ne de çok ısıtmalı. Özellikle de kış aylarında sağlıklı bir antrenman ancak dengeli ve optimum vücut ısısı ile mümkündür.

Tchibo’nun DryActive Plus Technologie (3) spor kıyafetleri önemli ısı dengesini koşu esnasında ayarlar. Her lif (2) vücut nemini alır ama depolamadan kumaşın dış yüzeyine aktararak hızlıca buharlaşmasını sağlar(4). Aynı zamandan kumaşta hava geçirir (1). Bu da vücudun fiziksel efor harcadığında da kuru kalmasını ve aşırı ısınmasını engeller.

 

Dikişsiz Kullanım Rahatlığı

Seamless “dikişsiz” anlamına geliyor ve kıyafetin tamamen dikişsiz, yani hissedilir dikişleri olmadan üretildiğini gösterir. Böylece farklı örgü alanları optimum vücut ısısı ve ideal bir esneklik için dikişsiz olarak birleştirilebilir.

“Seamless” yani dikişsiz spor kıyafetin avantajı: Dikişsiz olmasından dolayı kıyafet herhangi bir rahatsızlık vermez ve sürtme yapmaz. Özellikle spor esnasında daha rahat kullanım sağlar ve vücuda tam oturur.