Kahve severler sadece iyi bir kahveye değer vermekle kalmaz, aynı zamanda mükemmel süt köpüğüne de önem verirler. Bu yazıda sizler için nasıl mükemmel süt köpükleri yapabileceğinizin püf noktalarını paylaşacağız.

Süt köpüğünü birçok farklı yöntemle hazırlayabilirsiniz, el ile manuel olarak veya elektrikli olan diğer süt köpürtücüleri ile köpük yapabilirsiniz. Tüm hazırlama yöntemleri aynı prensiple işler. Fakat, günümüzde elektrikli ürünlerin çoğalmasıyla birlikte, manuel süt köpürtme yönetiminin git gide etkisini kaybettiğini de belirtelim.

Size öncelikle, Cafissimo elektrikli süt köpürtücü ile nasıl süt köpürtebileceğinizi veya süt ısıtabileceğinizi anlatalım.

Kullanımı oldukça kolay olan elektrikli süt köpürtücüsü ile kıvamlı bir süt köpüğü hazırlamak için, hazneye sütü ekledikten sonra, üzerinde bulunan tuşa mavi uyarı ışığı yanana kadar yaklaşık 2 saniye basılı tutmanız yeterli olacaktır. Ilık bir süt hazırlayabilmek için ise, kırmızı uyarı ışığı yanana kadar tuşa basılı tutmanız yeterli olacaktır.

Sütü, kahvenizi hazırladıktan sonra üzerine ekleyerek kahvenize yumuşak bir içim sağlayabilirsiniz ve tüm bunları yapmanız sadece 2 dakikanızı alacak.

Ayrıca, Cafissimo CLASSIC ile de bir barista kadar güzel süt köpükleri yapabileceğinizi, Cafissimo LATTE ile ise, tek bir tuş ile mükemmel köpüklü bir latte macchiato’yu bile yapabileceğinizi söylemeden geçmeyelim. 🙂