Baharın nasıl geçtiğini daha anlayamadan yaz kapımıza dayandı bile. Güneşin yüzümüze gülmeye başladığı bu günlerde herkesi bir tatil heyecanı sarmış vaziyette.

Kimilerine göre ise tatil için yapılan hazırlıklar en az tatilin kendisi kadar eğlenceli. Yer seçimi, ucuz ve kaliteli tatil için uygun fiyatlı rezervasyonlar peşinde harcanan zamanlar ve tabii ki en keyifli bölüm olan tatil çantası hazırlıkları…

Tatil çantası hazırlığı hem keyifli hem de oldukça dikkat edilmesi gereken bir süreçtir. Tatil boyunca ihtiyacınız olabilecek tüm eşyaları belirlerken bir liste yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu listenin olmazsa olmazları tabi ki en az iki çift mayo, bir adet rahat plaj terliği, şıklığınızdan ödün vermeden sizi güneşten koruyacak bir şapka ve istenmeyen güneş yanıklarını engellemek için bir güneş kremi. Bu önemli eşyaları ekledikten sonra tatilinizin tarzına ve keyfine göre şekillenecek diğer eşyaları da listenize ekleyebilirsiniz. Örneğin, plajda şemsiye arama derdine girmeden ailecek gölgede keyif yapabilmek için bir portatif çardak edinebilirsiniz. Ya da plajda yürüyüş yaparken bikininizin üzerine giyebileceğiniz rahat ve şık bir şortu listenize ekleyebilirsiniz. Bu listeyi istediğiniz kadar uzatabilirsiniz ancak çok da uzatmamaya dikkat edin. Eğer çok uzun bir tatil planlamıyorsanız yükünüzü hafif tutmakta fayda var.

 

Şimdiden iyi tatiller dileriz!