Yaz tatiliniz için ulaşımdan konaklamaya neredeyse tüm hazırlıklarınızı tamamladınız. Şimdi sıra en eğlenceli adımda, bavul hazırlamakta… Tatil keyfinizin kesintiye uğramaması için bavulunuzda muhakkak bulunması gerekenleri sizin için listeledik. Listede neler varmış, gelin beraber bakalım.
 

İlk Adım; Dayanıklı ve İşlevsel Bir Bavul

 
Sorunsuz bir seyahat için yanınızda götüreceklerinizi planlamadan önce dayanıklı ve işlevsel bir bavula sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Bavulunuzun hangi boyda olacağına tatil sürenizi göz önünde bulundurarak karar verebilirsiniz. Özellikle, uçak ile yolculuk yapacaksanız en çok tercih edilen bavulların orta boy ve kabin boy olduklarını hatırlatalım. Bavulunuzun daha çok eşya alabilmesi için bavul içi düzenleyicilerden de faydalanabilirsiniz. Örneğin, takı ve aksesuarlarınız için özel olarak tasarlanmış bir kutu yer tasarrufu için çok işinize yarayacaktır.
 

 

 

Yaz Tatillerinin Vazgeçilmezi; Mayo ve Bikiniler

 
Deniz, kum ve güneş… Yan yana gelince adeta bir sihir etkisi yaratan bu üçlünün akıllara getirdiği başka kelimeler de var; mayo ve bikiniler. Tatil boyunca neredeyse tüm günün sahilde geçeceğini  hesaba kattığımızda size sadece bir adet mayo ya da bikinin yetmeyeceğini tahmin edebiliyoruz. 🙂 O yüzden hazırlıklı olmanızı ve ikinci bir mayo ya da bikiniyi de bavulunuza eklemenizi öneriyoruz. Plaj stilinizi zenginleştirmek isterseniz, mayo ve bikinilerinizin kombinini, renkleriyle uyumlu plaj havluları ve pareolar ile tamamlayabilirsiniz.
 

 

 

Şık ve Rahat Plaj Terlikleri

 
Yaz sıcakları ile beraber ayakkabılarımız yerlerini yavaş yavaş sandalet ve terliklere bırakıyor. Özellikle, kumsallarda ayağımızda yokmuş hissi veren parmak arası terlikler her yaz olduğu gibi bu yaz da tatil bavullarının vazgeçilmezi. Siz de bavulunuza terliklerinizi koymayı unutmayın.
 

 

Serinletici Etki; Termoslar

 
Hiç şüphesiz, tatil boyunca sıcaklara karşı en eğlenceli serinleme yöntemi deniz ve havuzlar olacak. Ancak, plajlarda güneşlenirken serinlemenize yardımcı olacağını düşündüğümüz bir başka önerimiz daha var; termoslar. 12 saate kadar soğuk tutma özelliği olan bu termoslara plaja gitmeden önce hazırlayacağınız soğuk bir meyve/sebze suyu karışımını koyabilir gün boyunca keyifle yudumlayabilirsiniz. Hadi siz de sağlıkla serinlemek için bir adım atın ve tatil bavulunuzda termoslara yer açın.?
 

 
Hepinize şahane bir tatil diliyor, tatil bavulunuzda ihtiyaç duyabileceğiniz diğer parçalar için tchibo.com.tr’ye bekliyoruz. İyi tatiller!