Bugün dünya çapında 1000’in üzerinde mağazasında insanları “gerçekten iyi olanı keşfetmeye” davet eden Tchibo’nun her alanında bir kadın dokunuşu var.

Nasıl mı?

Mesela severek içtiğiniz Tchibo kahveleri Etiyopya’dan Brezilya’ya, Afrika’dan Guatemala’ya birçok ülkedeki kahve üreticisi kadınların özenle yetiştirdiği en kaliteli çekirdeklerden hazırlanıyor. Tchibo da sürdürülebilir kahve keyfi için kahve üreticisi kadınlara adil ücretlendirme, daha iyi çalışma koşulları sunmaya devam ediyor.

Tchibo’da Gerçekten İyi Olan: Eşitlik

Sadece kahve konusunda değil, Tchibo’nun sahip olduğu binlerce ürüne yönelik tedarik zincirlerinde de kadınların gücü sektöre yön veriyor. Organik pamuk üretiminde aynı şekilde kadın dokunuşu etkisini gösteriyor. IndustriALL Global Union ile işçi haklarını koruma altına alan anlaşma sayesinde de eşitlik ve kadının emeği güven altına alındı. Korumacı ve eşitlikçi politikası ile Tchibo ise bu alanda aksiyon alan ilk perakende zinciri olmanın gururunu yaşadı.

Tüm dünyada olduğu gibi Tchibo Türkiye çatısı altında da ürün geliştirmede, pazarlamada, üst düzey yönetimde ve birçok farklı alanda kadının dokunuşu yer alıyor. Çalışanların %55’i kadınlardan oluşuyor. Tam da olması gerektiği gibi… Yetenekli işgücünü perakende ve tüketici sektörüne çekmek, sektördeki kadın liderlerin sayısını artırma misyonu ile hareket eden LEAD Network bünyesinde iki yılda bir yapılan Diversity Score Card (Çeşitlilik Skor Kartı) Araştırması’nda Perakende ve Tüketici Ürünleri alanında birincilik ödülüne sahip olması da bunun en önemli kanıtı.

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Üreten, büyüten, hayatın farklı alanlarına değer katan tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!