Sevdiğiniz insana aşkınızı gösterebileceğiniz en önemli günlerden biri olan Sevgililer Günü’nde her şeyi bir kenara bırakıp şöyle güzel bir Sevgililer Günü sofrası hazırlamaya ne dersiniz? Hem ne demişler, kalbe giden yol mideden geçer. Evde baş başa yenecek bir akşam yemeği, alınan en güzel hediyelerden bile daha keyiflidir. En sevdiğiniz yemekler masada, sevdiğiniz insan karşınızda, hafif ve romantik bir müzik de çalıyorsa arkada; dünyanın en mutlu insanı olmamanız için hiçbir sebep yoktur. Siz müzikleri seçin, biz de sizin için unutulmaz bir sevgililer günü sofrasının ipuçlarını verelim.
 

Aşkın rengi kırmızı… Sevgililer Günü sofrasının en önemli unsuru kırmızı renklerdir. Kırmızı güller, kırmızı mumlar ve hatta kırmızı balonlarla süslenen bir sofra oldukça romantik bir atmosfer yaratmanızı sağlayacaktır. Kırmızılarla donatılmış masanızı inci veya gümüş aksesuarlar ile abartılı olmayacak bir şekilde süsleyerek kırmızı ve beyazın eşsiz uyumunu yakalayabilirsiniz. Masanızda mutlaka bir çiçek bulundurmalısınız, bu çiçekler romantik duygularınızı kabartacak ve hoş kokularıyla akşam yemeğinize sıcak bir hava katacaktır. Ortam aydınlatmasının ise hafif loş, ama karanlık da olmayacak şekilde ayarlanmasında fayda var.
 

Hazırlayacağınız yemek menüsünde tercihinizi önceden denediğiniz ve başarılı bir şekilde yapabildiğiniz yemeklerden yana kullanmanız daha iyi olacaktır. Ancak yine de her zaman pişirdiğiniz yemeklerden değil, daha az sıklıkta yaptığınız bir yemek yapmanızı öneriyoruz. Mesela tavada antrikot ve yanında patates püresi ile oldukça lezzetli bir akşam geçirebilirsiniz. Ya da romantizm ve geleneksel tatlarından kremalı mantar soslu penne makarna ile hafif bir menü oluşturabilirsiniz. Eğer menünüzde kırmızı et olmazsa olmaz ise, yanında aperatif olarak krep kanepe yapabilirsiniz. Tatlılara gelirsek, çikolata birçoğumuz için aşktır… 14 Şubat Sevgililer Günü’nde kırmızı gül ne ise, çikolatalı bir tatlı da odur. Keyifle yenen akşam yemeğinin üstüne akışkan bitter çikolatalı, sıcacık bir lav kek servis ederek romantizmin doruklarına çıkabilir, unutulmaz akşam yemeğinizi oldukça tatlı bir şekilde bitirebilirsiniz.
 

Son olarak unutulmaz bir Sevgililer Günü sofrasının en önemli kuralı ise, yaptığınız yemek her ne olursa olsun içine biraz da sevginizden katmanızdır.