Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımız… Doğumlarından itibaren onların mutluluğu için elimizden gelen her şeyi yaparız ve tek bir gülüşlerini görmek bile bizi mutlu eder. Onlarla tatile gitmek, eğlencelerine ortak olmak, yüzlerindeki keyfi okumak ise hepimiz için paha biçilmez bir duygudur. Eskilerin tabiriyle “yıldızlı pekiyi” dolu karnelerini sizlere getirdiklerinde, güzel bir sömestr tatilini de hak etmişler demektir. Biz de sizler için, çocuklarınızla doyasıya eğlenebilmeniz için bu yarıyıl tatilinde gidebileceğiniz 5 yeri listeledik.

Palandöken

 

Erzurum’dan yalnızca 13km uzaklıkta yer alan Türkiye’nin en ünlü kayak merkezlerinden biri olan Palandöken Kayak Merkezi gerçek bir yarıyıl tatili için oldukça cazip. Ülkemizin en yüksek rakımlı pistine de sahip olan Palandöken’de çocuklarınızla kış sporlarını deneyimleyebilir, eşsiz doğa güzellikleriyle unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz.

İzmir

 

Soğuk havalardan sıkıldıysanız ülkenin geri kalanına göre nispeten daha sıcak bir havaya sahip olan İzmir’de çocuklarınızla keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Şehirde bulunan müzeleri gezerek bir tur yapabilir, çocuklarınızın kültürel gelişime katkıda bulunabilirsiniz. Kordon Boyu’nda akşam yürüyüşüne çıkabilir, Alsancak’ın sakin atmosferinde dinlenebilirsiniz. Ayrıca Adnan Menderes Havalimanı’na 5 dakikalık mesafede bulunan Uzay Kampı’nı ziyaret ederek çocuklarınıza çok güzel bir tatil hatırası bırakabilirsiniz.

Bursa

 

Uludağ’da ülkemizin en büyük kayak pistlerinden birine sahip olmasının yanı sıra çok şirin kasabaları, mükemmel tarihi ve doğal güzellikleri sayesinde her gün dopdolu geçecek bir kış tatili için ideal şehirlerden biri de Bursa. İster Uludağ’da gönlünüzce kayak yapın, ister Mudanya, Trilye gibi ilçelerde gezintilere çıkın… Ama kesinlikle şöyle leziz bir İskender yemeden dönmeyin.

Pamukkale

 

Çocuklarınız doğal güzelliklere ve farklılıklara ilgiliyse Pamukkale, eşsiz travertenleri ile güzel bir tercih olabilir. Çocuklarınız travertenlerin güzelliği karşısında büyülenirken, siz de sıcak su kaynaklarının rahatlatıcı etkisi ile dinlenebilirsiniz.

Paris

 

Eğer sömestr tatilinizi yurtdışında geçirmeyi planlıyorsanız, çocuklarınız için en büyük eğlence elbette Disneyland olacaktır. Yarıyıl tatillerinde tüm dünyanın akın ettiği Disneyland, çocuklu aileler için yurt dışındaki en keyifli seçeneklerden biri. Çocuklarınız hiç unutamayacakları bir tatil geçirirken siz de Paris’in büyüleyici atmosferinde mükemmel günler geçirebilirsiniz.