Yaz Ayları İçin En İdeal Açık Hava Egzersizleri

 

Havaların ısınmasıyla beraber kış boyunca kapalı kaldığımız spor salonlarından çıkmanın vakti geldi.  Tabi soğuk günlerde form tutmamıza yardımcı olan salonların hakkını yemeyi de hiç istemeyiz. Ancak yine de doğa ile kucaklaşmanın ve temiz havayı doya doya içimize çekmenin keyfi de bambaşka.  Yaz aylarında zinde kalmanıza yardımcı olacak açık hava egzersizlerine sizin için bir göz attık.

 

Yürüyüş

 

Düzenli yapılan yürüyüşlerin diyabetten kalp rahatsızlıklarına kadar pek çok hastalığın önüne geçmekte faydalı olduğu ispatlandı. Uzmanların kilo kontrolü için de çok etkili bir yöntem olduğunu belirttikleri yürüyüş, açık hava egzersizleri içinde neredeyse en çok tercih edilenlerden biri. Ancak sıcaklardan etkilenmemek için yürüyüşe çıktığınız saate dikkat etmelisiniz.  Sabah saatleri (10.00’dan önce) ya da akşam yemeğinden iki saat sonrası ideal bir zamanlama olacaktır. Yürüyüş sırasında elinize sizi çok zorlamayacak küçük ağırlıklar alırsanız, yürüyüşten daha çok fayda sağlayacağınızı da hatırlatalım. ? Yürüyüşlerinizde giymek üzere rahat ve şık bir tayt arayışındaysanız, renkli dryactive plus spor tayta göz atmayı unutmayın. Ruh sağlığına da çok iyi geldiği bilinen yürüyüşü bu yaz hayatınızın bir parçası haline getirmenizi diliyoruz.

 

Yüzme

 

Çocukken tıpkı bir balık gibi sudan çıkmak istemez, deniz ya da havuzla vedalaşma vakti geldiğinde dudağımızı bükerdik. Aradan geçen yıllar çoğumuz için durumu pek de değiştirmedi?Yaz aylarının eğlenceli bir aktivitesi olarak gördüğü yüzme aslında büyük disiplin gerektiren ve sağlığımıza sayısız faydaları olduğu bilinen önemli bir spor dalı. Özellikle dolaşım ve iskelet sistemi üstündeki olumlu etkileri ile ön plana çıkan yüzme, sıcaklardan kaçıp biraz ferahlamak için de ideal bir egzersiz türü. Hadi siz de mayonuzu kapın ve kendinizi serin sulara bırakın.
 

Bisiklet

 

Ülkemizde de her geçen popülaritesini arttıran bisiklet hem beden hem de ruh sağlığı için çok faydalı bir açık hava egzersizi. Aynı sürede yapılan yürüyüşün neredeyse 2 katı kadar kalori yaktırdığını bildiğimiz bisiklet, büyük şehirlerde trafik sorunundan şikâyetçi olanların da tercihi. Her gün araba ile geçerken fark etmediğiniz pek çok güzelliği fark etmenize de yardımcı olacak bu egzersizi listenize eklemenizi öneriyoruz. Bir de küçük hatırlatmamız var; bisiklet kullanırken özellikle şehir içinde iseniz gideceğiniz mesafe çok kısa bile olsa kaskınızı takmayı unutmayın?
 

 

Size sağlıklı fit bir yaz diliyor ve daha fazla ürün çeşidimiz için www.tchibo.com.tr’ye davet ediyoruz. 🙂