Yaz mevsiminin tüm enerjisi evinize dolsun istiyorsanız, ilk adımı sofralarınızı renklendirerek atabilirsiniz. Renkli ve neşe dolu bir kahvaltı sofrasında güne enerji dolu başlayabilir, kalabalık akşam yemeklerinde mutluluğunuza mutluluk katabilirsiniz.
 

Yaz sofra düzeni için size birkaç küçük önerimiz var. 🙂
 

Amerikan Servis

 

Masa örtüsü kullanmaya biraz ara verip birbirinden farklı renk ve modeldeki Amerikan servisler ile yemek masalarınıza yeni bir hava katabilirsiniz. Açık renkli Amerikan servisler ile masanızda iç açıcı ve samimi bir ortam yaratabilir, daha koyu renk veya deri kaplama Amerikan servisler ile akşam yemeklerinizi her zamankinden şık ve özenli bir hale getirebilirsiniz. Amerikan servis kullanmanın en avantajlı yanlarından birisi de kolay temizlenebilir olması ve çok az yer kaplamasıdır. Dilerseniz Amerikan servislerinizin üzerine ve masaya hoş kokulu taze çiçekler serpiştirerek sofranızda romantik rüzgarlar estirebilirsiniz.
 

Renkli Tabaklar

 

Yaz demek çiçekler, sıcacık renkler ve mutluluk demek… Neden bu güzellikler sofralarınıza da yansımasın? Düz beyaz tabaklar yerini rengarenk, çiçek desenli tabaklara bıraksın, sofraların neşesi ve enerjisi artsın!
 

Kahve Fincanı ve Tatlı Tabağı

 

Yazın her ne kadar soğuk kahveler daha çok tercih edilse de gerçek kahve severlerin ilk tercihi taze çekilmiş, doğru demlenmiş bir kahve olacaktır. Peki kahvenin yanında tatlı olmazsa hiç olur mu? Birbiriyle uyumlu kahve fincanı ve tatlı tabakları, kahve ve tatlının mükemmel uyumu gibi sohbetlerinize eşlik edecek.
 

Servis Tabağı

 

Masanıza farklı bir hava katacak olan bu özel tasarım servis tabağı ile sade ama şık bir sofra hazırlayabilirsiniz. Servis tabağını meyve ve çerezlerle süsleyerek yemek sonrası keyfinize keyif katabilir, ona eşlik edecek hoş kokulu bir mum ile masanızın tüm havasını değiştirebilirsiniz. Servis tabağını sadece yemek masasında kullanmak zorunda da değilsiniz. İçerisini kurutulmuş çiçekler, mevsimsel taze bitkiler ile doldurup salonunuzda da kullanabilirsiniz.
 

Kahve Şablonu

 

Kahve yapmak bir sanattır diyenler burada mı? Kahveyi güzel bir şekilde hazırlamak özen ve emek ister. Kahveyi güzel ve şık servis etmek kimi zaman kahveyi hazırlamaktan da zordur. Kahve şablonu ile pratik ve hızlı bir şekilde kahvelerinizin üzerini süsleyebilirsiniz. Kahvenizi süslemek için dilerseniz toz tarçın veya ince çekilmiş kahve kullanabilirsiniz.