Zamansız gümüş takılar zariflikleriyle gönülleri daima fethediyor. Saf gümüş de saf altın gibi çalışılması için fazlaca yumuşak olduğu için 995 ayar olan Sterling gümüş kullanılır. Burada kullanılan alaşım %93 oranda gümüş ihtiva eder. Açık renginden dolayı gümüş takılar daha parlak ve canlı görünür.

 

İnciler ve Kristaller: Küçük Dokunuşlarla Şık Detayların Buluşması

Yüksek kalitede işlenmiş takılar çok fazla süs veya işleme olmadan da sade ve şık bir görünüm oluştururlar. Parıldayan süs taşları, ışıl ışıl olan kristaller ve inciler gözlere hitap eden güzel detaylardır. Küpeler, kolyeler ve bileklikler küçük dokunuş ve işlemelerle daha zarif bir görünüm kazanarak karşımıza bambaşka bir ışıltıyla çıkarlar.

 

Takılar Hangi Elementlerden Oluşur?

İnciler

Yalnızca sedef parlaklığı ile etkilemiyor aynı zamanda gizem dolu atmosferiyle de büyülüyor. Hala istiridye gibi bazı kabuklu deniz hayvanlarının nasıl ve neden inci oluşturduğu bilinmiyor. Süs takıları üretiminde ise genellikle seçilmiş tatlı su incileri kullanılmaktadır. İnci ne kadar büyük ve parlak olursa, süs elementi olarak değeri o denli yüksektir. İncilerin yüzeyinde oluşan düzensizlikler ise değerini düşürür. Bileklikler ve kolyeler için en çok tercih edilen inciler ise yüzeyi düz, yuvarlak olan veya barok şeklinde olanlardır. Damla görünümlü inciler ise şık küpeler elde etmek için tercih edilmektedir.

 

Zirkon

Zirkon bir çeşit pırlanta imitasyonudur ve laboratuvar ortamında üretilen sentetik bir kristaldir. Pırlanta kesim zirkon taşı ışığı o kadar güzel yansıtır ki, onun bu göz alıcı görünümünü örnek aldığı doğal pırlanta taşı geçebilir. Zirkon taşı pırlantaya göre biraz daha ağır, mat ve yumuşak, fakat uygun fiyatı nedeniyle daha erişilebilirdir. Pırlantalarda olduğu gibi zirkon taşlarında da birbirinden farklı renk çeşitleri bulunmaktadır.